Anya (Anyanka, Aud) - Životopis

31. července 2011 v 14:21 | Spiffy |  Životopisy postav
Anya se narodila asi v roce 879 n.l. a její pravé jméno bylo Aud. Když zjistila, že ji její muž podvedl, kouzlem se mu pomstila a udělala z něho trola, kterého nakonec vyhnali vesničané. Svým činem zaujala démona D'Hoffryna, který jí nabídl možnost stát se démonkou pomsty. Anya se svého nového poslání zhostila s chutí a začala se věnovat především zhrzeným ženám. Pomocí náhrdelníku, který představoval celou její moc, plnila jejich přání. Svého bývalého lidského života se vzdala a začala si říkat Anyanka.Anyanka přišla do Sunnydale, aby splnila Cordeliino přání poté, co jí Alex podvedl s Willow. Ale namísto toho, aby si Cordelie přála něco hrozného na Alexe, jejím přáním bylo, aby Buffy nikdy nepřišla do Sunnydale. Anyanka splnila její přání, což mělo za následek alternativní realitu. Giles však zjistil, že není něco v pořádku. Zničil její centrum moci - náhrdelník - a všechna splněná přání se zrušila. Anyanka se ocitla v těle smrtelníka a D'Hoffryn odmítl její prosbu stát se znovu démonkou. Anyanka se rozhodla získat svůj náhrdelník sama, a tak se s pomocí Willow pokusila o ohyb v čase, který by jí náhrdelník navrátil. Kouzlo selhalo a Anya pokračovala ve studiu na Sunnydaleské střední. Zalíbil se jí Alex, na kterém měla původně vykonat pomstu, a šla s ním na závěrečný ples. Když se dozvěděla o blížícím se starostově povýšení, byla strachy bez sebe a raději utekla z města.

O několik měsíců později se do Sunnydale vrátila a pokračovala ve vztahu s Alexem. Zpočátku byl mezi nimi jen sex, ale city obou se postupně proměnily v lásku. Anya a Giles začali vést obchod s magií a Anya zjistila, že její životní náplní je vydělávat peníze. Před jednou apokalypsou jí Alex požádal o ruku a Anya s radostí souhlasila. Oba dva byli velmi šťastní a plně zaneprázdněni plánováním svatby. Jenže Alex si v den svatby uvědomil, že na takový závažný krok není připraven a utekl od oltáře. Žalem zničená Anya přijala od D'Hoffryna nabídku stát se znovu démonkou a snažila se Alexovi pomstít. Ale protože svá přání nemohla plnit, vydala se za jeho přáteli. Ti si však nic zlého na Alexe nepřáli, a tak se Anya rozhodla, že to zkusí u Spika. Jenže vše se zvrtlo a ti dva se spolu vyspali. Alex se vše dozvěděl a po nějaké době pochopil, že Anya hledala jen útěchu.

Oba dva se po čase usmířili, ale ani jeden z nich nemohl zapomenout na to, co ten druhý udělal. Anya se snažila znovu plnit přání podvedeným ženám, ale roky lidství v ní přece jen zanechaly stopu. Nakonec se odhodlala vyplnit přání jedné dívky, které skončilo strašným masakrem. Nešťastná Anya chtěla vzít všechno zpátky a D'Hoffryn jí to dovolil, ovšem pod jednou podmínkou - ona sama musí o něco přijít. Anya si myslela, že mluví o jejím životě, a tak souhlasila. D'Hoffryn ale nečekaně zabil Halfrek, démonku pomsty, se kterou Anya kamarádila několik století. Anya se po její smrti stala opět člověkem a dál pomáhala partě. Její vztah s Alexem se postupně zlepšoval a vypadalo to, že se znovu dají dohromady. Začala se kamarádit s Andrewem a její panický strach z králíčků nepolevoval. Zúčastnila se finální bitvy v Bráně pekel, kterou ale bohužel nepřežila. Zabil jí mnich sloužící Prvnímu Zlu, když chránila Andrewa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama