Darla - Životopis

31. července 2011 v 17:44 | Spiffy |  Životopisy postav
Darla byla zplozena Aureliusem v severní americké virginské kolonii roku 1608, když umírala na následky své profese prostitutky. V jedné hospodské rvačce si vyhlédla Liama (Angela, Angeluse) a učinila z něj upíra. Roku 1898 dala Darla svému milovanému Angelusovi cikánské děvče. Avšak rodina dívky oživila Angelusovu duši a Darla, i když ji právě teď Angelus nejvíce potřeboval, ho odmítla a vyhodila na ulice Rumunska, ať se stará sám o sebe. Angelus ji ale stále miloval a snažil se k ní vrátit. Během povstání v Číně roku 1900 odmítl zabít dítě, kterému Darla předložila k snídani, a tak se téměř 100 let neviděli.Když Drusilla se Spikem zamířili do jižní Ameriky, Darla se znovu spojila s Aureliusem a v roce 1997 přijela do Sunnydale. Mezitím se Angelus - nyní Angel - zamiloval do Buffy, přemožitelky upírů. Když se spolu poprvé políbili, vyšlo najevo, že je upír. Darla se pokusila oklamat Buffy a kousla Buffyinu matku tak, aby to vypadlo, že to udělal Angel. Plán jí ale nevyšel a nakonec zemřela Angelovou rukou.

Roku 2000 ji právnická společnost Wolfram & Hart oživila pomocí svitku Aberjian a Darla se stala prvním upírem, který se znovu zrodil jako člověk. Zjistila, že je smrtelně nemocná, a tak se snažila stát znovu upírem. K její smůle ji začalo hryzat svědomí a lidství v ní přece jen převládalo. Avšak do L.A. přijela Drusilla, která ji znovu proměnila v upíra a uvrhla ji do její temnoty. Darla a Drusilla začaly v L.A. řádit a zabily i několik právníků z firmy Wolfram & Hart. Darla se s Angelem vyspala v naději, že ztratí duši. To ale nevyšlo, neboť to pro Angela bylo jen nejvyšší zoufalství, nikoliv štěstí. Poté ji odmítl a řekl jí, že jestli se v jeho městě ještě někdy objeví, zabije ji.

Noc, kdy se spolu vyspali, však měla nepředvídatelné následky: Darla byla v jiném stavu, navzdory skutečnosti, že upíři nemohou mít děti. Nenarozené dítě bylo chráněno Vyšší silou, a proto jej Darla nebyla schopná zabít. Vrátila se do L.A. hledat pomoc u Angela. Angel zjistil, že dítě je část proroctví ze svitků Nyazian. To také odhalilo, že nenarozené dítě je hoch - lidský hoch s duší. Darlu těhotenství změnilo. Litovala svých hříchů a řekla Angelovi, že toto dítě je ta jediná dobrá věc, kterou kdy spolu udělali. Když na ni přišly porodní bolesti, probodla se kolíkem, aby její dítě mohlo žít.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama