Juliet Landau - Životopis

31. července 2011 v 14:46 | Spiffy |  Životopisy herců
Narodila se 30. března 1971 v Los Angeles, CA, USA. Jejími rodiči jsou herecký pár Martin Landau a Barbara Bain. Její sestrou je producentka, scénáristka a režisérka Susan Landau Finch (mezi její filmy například patří Strokerův Drácula, na kterém se podílela jako asistentka produkce). Juliet se sice narodila v Americe, ale své dětství strávila ve Velké Británii, odtud získala svůj britský přízvuk, který používala pro hraní své postavy Dru.Juliet původně začínala svoji kariéru u showbussinesu tančením, byla profesionální tanečnicí čtyři a půl roku, až poté se zapsala na herectví, což jí poskytlo možnost pracovat v divadle, krátce na to získala roli Loretty King ve filmu Ed Wood (1994). Juliet se ani neucházela o roli Drusilly, ale Joss Whedon ji viděl ve filmu Ed Wood a zavolal jejímu agentovi, poté co se spolu setkali, pročetli si několik stránek scénáře a povídali si o postavě Dru, získala roli. Během natáčení Buffy se věnovala i jiným projektům, například natáčela film Ravager, kde byl jejím hereckým kolegou Robin Sachs, jež hraje v BTVS postavu Ethana Rayneho. Juliet sama sebe popisuje jako workoholika, pokud zrovna nenatáčí, tak navštěvuje taneční a herecké lekce, nebo prostě jen trénuje. Ráda čte a má ráda seriál Felicity.

Její postava Drusilly měla být původně zabita společně se Spikem, před začátkem třetí sezóny. Juliet si zahrála ve dvou filmech po boku svého otce. Poprvé to bylo v roce 1994 ve filmu Ed Wood, po druhé v roce 1999 ve filmu Carlo's Wake. Jméno Juliet dostala podle postavy ve hře Miss Julie, ve které hráli oba její rodiče. Jejím oblíbeným hercem je Gary Oldman, oblíbeným jídlem těstoviny, oblíbená zpěvačka Sheryl Crowe, oblíbená barva modrá a oblíbený film The God Father.

Juliet stvárnila postavu Drusilly v 17 dílech Buffy a v 8 dílech Angela. Její postava nikdy nezemřela. Poslední díl, ve kterém se představila ve světě Buffy/Angelverse je The Girl in Question (5x20). Posledním dílem v Buffy byl díl Lies My Parents Told Me (7x17). Její postava Dru má vytvořené dvě postavičky, první je Drusilla s lidskou tváří, druhá s upíří.

Mezi její další televizní a filmové role patří Tala v seriálu Justice League (2005), dále ji můžete vidět ve filmech Repossessed (2002 - aka Alison Labatte), Toolbox Murders (2004 - aka Julia Cunningham), Fatal Reunion (2005 - Lisa Calders/Dana Declan), Going Shopping (2005 - aka Isabella), Land of Cannan (2006 - aka Elizabeth). Právě natáčí film Hack!, kde hraje postavu Mary Shelley King.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama