Rupert Giles - Životopis

31. července 2011 v 14:07 | Spiffy |  Životopisy postav
Rupert Giles se narodil v Anglii do rodiny pozorovatelů, kterými byli jeho otec a babička. Mladý Giles byl velmi zklamaný, když zjistil, že je odsouzen dělat pozorovatele, zatímco se chtěl stát pilotem nebo obchodníkem. Navštěvoval univerzitu Oxford, kde studoval historii a spřátelil se Ethanem Raynem. A protože se nechtěl smířit se svým osudem, začal se se svými přáteli (kteří mu říkali Trhač) zabývat okultismem a při jednom experimentu stvořili démona Eyghona. Giles se nakonec vzpamatoval a přijal svůj osud. Začal pracovat jako kurátor v muzeu a když mu Rada pozorovatelů přidělila Buffy, odstěhoval se do Sunnydale. Tam si našel práci jako školní knihovník a zároveň dělal pozorovatele Buffy. Jeho svěřenkyně ho zpočátku odmítala přijmout, ale brzy se stali dobrým týmem a jejich vztah spíš připomíná otce a dceru.Giles si v Sunnydale nenašel mnoho přátel, zaujala ho profesorka výpočetní techniky Jenny Calendarová, se kterou se, i přes jejich rozdílné názory, sblížil. Jejich vztah ale netrval dlouho, protože Jenny byla zabita Angelusem. Jednu noc strávil s Joyce, Buffyinou matkou, když byli pod vlivem okouzleného cukroví, které z nich učinilo teenagery. Na Buffyiny osmnácté narozeniny musel on i Buffy projít testem, Buffy prošla ale Giles ne. Radě pozorovatelů se nelíbil jeho otcovský vztah k Buffy, a tak byl Giles odvolán ze své funkce. Přestože Buffy měla nového pozorovatele, Giles se o ní dál staral a podporoval ji v jejím úsilí. Giles je sečtělý a velmi inteligentní, umí hrát na kytaru, číst pěti jazyky a je-li to nezbytné pomůže i v boji. Jako správný angličan má rád čaj a pohrdá kávou.

Poté co byla zničena Sunnydaleská střední, přichází o práci a užívá si rok volna. Někdy si zahraje na kytaru v místní kavárně a pár dnů stráví se svou přítelkyní Olivií. Později se stal majitelem obchodu s magií a za partnera si přibral Anyu. Když se Buffy potřebovala dozvědět víc o démonce Glory, přijela Rada pozorovatelů do Sunnydale s tím, že Buffy musí podstoupit několik zkoušek. U druhé zkoušky došla Buffy trpělivost a vynutila si po Radě, aby byl Giles znovu jmenován jejím pozorovatelem. Poté co Buffy zemřela, neměl Giles proč zůstávat v Sunnydale a odjel do Anglie. Když byla Buffy vzkříšena, znovu se vrátil a snažil se Buffy pomoci. Po čase si však uvědomil, že Buffy se potřebuje naučit nezávislosti, a tak s těžkým srdce znovu odjíždí. Po několika měsících se od čarodějnice v Anglii dozví, co se děje s Willow a proto se vrací do Sunnydale nadopován magickou silou, aby ji zastavil. To se nakonec podaří Alexovi a Willow odjíždí s Gilesem do Anglie, kde ji Giles učí, jak svou moc držet pod kontrolou. Willow se po třech měsících vrací do Sunnydale a Giles zůstává v Anglii.

Když však Giles zjistí, že První Zlo se snaží pozabíjet všechny potencionální přemožitelky a dům Rady pozorovatelů je vyhozen do vzduchu, přijíždí Buffy na pomoc. Po celém světě shromažďuje potencionální Přemožitelky a přivádí je k Buffy, aby je vycvičila. Je velmi zděšen, když se dozví, že Buffy nechala Spikovi odoperovat čip a on je nyní pro všechny hrozbou. Spojí se proto s Robinem Woodem, ředitelem Sunnydaleské střední a domluví se, že Spika je nutno odstranit. Robin se úkolu rád ujme, neboť mu kdysi Spike zabil matku a on se chce pomstít. Spike se však ubrání, Buffy se vše dozví a strašně se na Gilese naštve. Dost dlouhou dobu mezi nimi panuje napětí, které vyprchá až těsně před finálovou bitvou. Poté co je Sunnydale zničeno a Brána pekla zavřena, se Giles vrací do Anglie, kde si pod svá křídla bere Andrewa.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama