Sarah Michelle Gellar - Životopis

31. července 2011 v 13:53 | Spiffy |  Životopisy herců
Sarah začala svoji hereckou kariéru už ve 4 letech, když byla objevena jedním agentem v místní restauraci. O tři týdny později byla obsazena do svého prvního filmu "An Invasion of Privacy". Tato šance ji později podpořila v její profesionální kariéře. Kromě natáčení byla jednou ze dvou pravidelných hostitelek televizní talkshow "Girl Talk". Sarah je vysloužilcem v televizi, filmu i na jevišti. Objevila se s Mattheuwem Broderickem a Erickem Stoltzem v "The Widow Claire at the Circle in the Square", a film jí otevřel velkou příležitost hrát hlavní roli i díky výpadku Sally Kirklandové a Roberta Luponeho. Také se objevila v "Spenser: For Hire", "Love", "Sidney", "The David Letterman Show" a "The Regis Philbin Show". Natočila přes 100 reklam a je Wilhelminina modelka. Hrála i ve filmu "Crossbow", který filmovala ve Francii a ve Švýcarsku. Mimo jiné si zahrála Molly v původním obsazení Neila Simona "Jake's Women" a mladou Jacqueline Bouvier v mini-sérii "A Woman Named Jackie" a série dokonce vyhrála NBC. Sarah zač
ala získávat fanoušky, když hrála Sydney Rutledge v seriálu pro mladé "Swan's Crossing".


První větší příležitost přišla v roce 1993, kdy vyhrála konkurz na roli Kendall Hart v seriálu "All My Children". Během dvou a půl let, které strávila v této sérii, získala v roce 1995 seriálovou obdobu Oscara cenu Emmy. Hned den po slavnostním předání ovšem oznámila, že ze seriálu odchází. V roce 1996 byla Sarah vybraná do nového televizního seriálu "Buffy the Vampire Slayer" (Buffy, přemožitelka upírů) podle stejnojmenného filmu. Warner Brothers zakoupili 13 dílů, a ačkoli hodnocení seriálu mezi nejlepšími pořady WB měl stoupat, tak byl až 100 ze 107 pořadů podle Nielsona. Warner Brothers se i přesto rozhodlo pro dalších 22 dílů, které začaly točit 15. září.

V červnu 1997, Sarah dokončila svůj další film "I Know What You Did Last Summer" (Tajemství loňského léta) s takovou hvězdou jako je Jenniffer Love Hewitt si zahráli teenagery, kteří se snaží ututlat nehodu a ujet. Film vstoupil do kin 17. října a ihned se stal jedničkou během prvního týdne. Krátce po filmu "IKWYDLS" Sarah odletěla do Atlanty natáčet další film "Scream 2" (Vřískot 2), který vstoupil do kin v prosinci a měl ještě větší zisky než její předchozí film a to už v první týdnu. Ihned se zařadil mezi 9 nejlepších filmů. Pořád však šlo o vedlejší role. Její první hlavní role přišly brzy. Představila se ve filmu v názvem "Cruel Intentions" (Velmi nebezpečné známosti) a "Simply Irresistible".

V březnu 10. roku 1998, Sarah vyhrála Blockbuster Entertainment Award v kategorii the Best Supporting Actress (nejlepší vedlejší role) - v hororové kategorii za film "I Know What You Did Last Summer". 12. srpna 1999 podepsala smlouvu s Maybelline a stala se hvězdou první velikosti od dob Lindy Carterové, která působila koncem 70.let. Sarah se začala ukazovat v televizi a tištěné reklamě na Maybelline.

Nové tisíciletí začalo pro Sarah velmi slibně. V roce 2000 vyhrála několik ocenění jako the Teen Choice Awards a the MTV Movie awards. Rok 2001 se ukázal jako průlomový rok pro její osobní a profesionální život. Za prvé byla nominována na Best Performance by an Actress in a TV-Series - Drama category na Golden Globe Awards (nejlepší herecký výkon v TV seriálu v kategorii Drama). Potom se na své narozeniny v dubnu zasnoubila s Freddiem Prinzem jr. a The Teen Choice Awards ji v létě ocenil cenou Extraordinary Achievement Award (Cena za mimořádný výkon).

V roce 2002 natočila film "Scooby Doo", kde si zahrála s Freddiem, Mattem Lillardem a Lindou Cardellini. Film se stal trhákem a měl obrovské příjmy - $250 milionů dolarů (celosvětově). V červnu uváděla předávání cen MTV Movie Awards s Jackem Blackem. MTV Movie Awards byli označeny jako nejlepší v celé své historii. Tento rok se také dá označit jako největší životní krok v jejím osobním životě. 1. září 2002 si Sarah a Freddie řekli své "ano" na soukromém obřadě v Mexiku. V říjnu byla oslavencem na předávání cen Woman of The Year Award, které pořádá Glamour Magazine během jejich každoročního předávání cen.

Rok 2003 je čas pro konce a nové začátky. Na začátku roku Sarah oznámila, že neobnoví kontrakt s Buffy. Od dubna do července Sarah pracovala na "Scooby Doo 2: Monsters Unleashed" ve Vancouveru (Kanada). 2. srpna vyhrála kategorii Choice TV Drama Actress na udílení cen Teen Choice Award.

Sarah ráda bruslí na ledě i na in-linech, lyžuje na vodních lyžích a občas se chodí potápět k útesům. Tři roky závodně bruslila a byla třetí na New York Sate v oblastní soutěži. Dělá 5 let Tae Kwon Do a má dobrou tělesnou zdatnost . Sarah je jedináček a považuje se za workholika. Absolvovala Professional Children's School v New Yorku. Má několik tetování, na zádech má čínský symbol pro integritu, na kotníku obrázek srdce & dýka, na levé kyčli starověký čínský nápis, který znamená štěstí a na nižší partii zad dvě vážky. Má ráda červenou barvu, k jídlu si nejraději dá Sushi nebo těstoviny. Jejími oblíbenými herci jsou Freddie Prinze Jr., Tom Cruise, Nicole Kidman, Sandra Bullock, Julianne Moore a Stockard Channing. Ráda se prochází se svými psy, hraje deskové hry a čte.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama