6. díl - Zkáza přichází (The Destruction Comes)

6. července 2012 v 16:04 | Spiffy |  Starý nový život (The Old New Life)

Dva upíři procházeli jižní částí toho proklatého města. Šli tiše, ačkoli si toho měli dost co povědět. Těžko říct, jestli se nenáviděli nebo se vzájemně považovali za přátele. To snad věděli jen oni sami.
Spike si sáhl do pravé kapsy kabátu. Nespokojeně se zamračil, když zjistil, že krabička cigaret je pryč. Angel si všiml toho jeho výrazu a tázavě se na něj podíval.
,,Došly mi cigarety," řekl blonďák na vysvětlenou a povzdychl si.
,,Myslím, že Buffy nebude chtít abys kouřil," odvětil Angel, poněkud klidně a chladně, což Spika donutilo se na něj znovu otočit.
,,To je snad moje věc, ne? A vůbec, co se do toho pleteš, Dědo?"


Upír naštvaně zavrčel. Nesnášel, když mu tak říkal. Všeobecně ty jeho přezdívky neměl zrovna v lásce, byl s nimi strašně otravný. ,,Chci aby byla šťastná."
Spike si odfrkl. Věděl, že jeho učitel není nadšený z toho, že si Buffy vybrala jeho. On sám v tom měl pořád ještě trošku zmatek. Nechápal proč to udělala, i když se mu to už snažila vysvětlit - bylo to opravdu kvůli tomu "miluju tě"? A doopravdy jí nevěřil, když mu to tam tenkrát řekla? Kdyby to šlo, naskočila by mu husí kůže při vzpomínce na tu chvíli. Na okamžik se tam přenesl. Jakoby to znovu viděl živě před sebou. Jak propletla její prsty s těmi jeho, jak se jejich ruce spojily a vzplály. A on si nebyl jistý, jestli to byl nějaký plamen lásky, nebo to bylo kvůli tomu slunci. Nechápavě se na ni podíval, ale ona od něj svůj pohled neodtrhla ani na vteřinu. Její oči mluvily za vše. Věřil jí to. Najednou si tím byl tak jistý, jako si byl jistý tím, že je upír.
,,Ne, nemiluješ. Ale díky že to říkáš." Jeho vlastní slova mu zněla v uších jako zvony, jak si snažil rozvzpomenout proč jí to řekl. Pak mu to konečně došlo… Nemohl jí říct to samé. Pak by zůstala s ním a zemřela by také. Chtěl pro ni relativně normální život, takový život, který si zasloužila. Život s rodinou a dětmi… A snad se jí to i splnilo, byla šťastná, ne? Tak proč je teď zase zpátky? A co Debbie?
,,Spiku!" ozvalo se někde z dálky tlumeně. Rychle zamrkal, zřejmě se do toho přemýšlení zabral nějak moc. Prudce uhnul před ostřím meče, které mu proletělo těsně nad hlavou. Udělal kotoul vzad a hned stál zase na nohou. Ohlédl se po Angelovi, který zatím situaci zvládal skvěle. Bojoval s ne o moc vyšším upírem než byl on sám a dával mu pořádně do těla. Nedokázal se ubránit úšklebku při pohledu na tu situaci. Skrčil se před dalším útokem démona s mečem a nechal své démonní já vyplout hezky napovrch. V zápalu boje mu uniklo zavrčení, které člověka připomínalo jen vzdáleně. Vrhl se na démona, v ukázkové otočce předvedl výkop, kterým ho stihl zpomalit. Když se zdálo, že démonova pozornost klesla na minimum, vytrhl mu z ruky meč a ve vzduchu jím zatočil.
,,Pěkný," konstatoval zkušeně. Rozmáchl se a démona proklál jeho vlastním mečem. Ozval se nelidský skřek, při kterém Spike myslel, že mu snad prasknou bubínky. Rychle meč vytáhl a počkal, než těžké tělo dopadne na zem. Ohlédl se na Angela, už zase s lidským obličejem. Upír se tyčil nad hromádkou prachu a v ruce svíral opotřebovaně vypadající kolík.
,,Takžes ze cviku nevyšel, co?" zeptal se Spike s úšklebkem a Angel mu věnoval pohled, který mluvil za všechno. Blonďatý upír pokrčil rameny a se zaujetím se podíval na stříbrné ostří meče, jež svíral v ruce. Přimhouřil oči. Byl na něm nápis, který mohl ale i upír přečíst jen s těží.
,,In interitum venit," přečetl nahlas latinsky vyrytá slova a tázavě se na Angela podíval. ,,Copak musí každej démon chtít zkázu světa?"
Angel přikročil blíž, aby si meč mohl také prohlédnout. ,,Možná je to nějaké znamení. Tohle jen potvrzuje to, co jsme si mysleli," řekl a vzhlédl k obloze, která byla jako obvykle zatažená. Blýsklo se a na to se ozvalo zahřmění. ,,Měli bychom se vrátit zpět."
Spike souhlasně přikývl. Oba upíři se otočili a rozeběhli se k jeho bytu.

Doběhli k domu už pořádně promočení. Venku se blýskalo a vypadalo to, že každou chvíli bude vážně konec světa. Spike v ruce neustále svíral ten meč, mohlo jim to v lecčem pomoct. Angel vešel do bytu jako první. Věděl, že Spike nezamyká, ještě navíc když se sem měly vrátit i Buffy, Debbie a Melani.
Naráz se oba dva ve dveřích zarazili, když je do nosu praštila omamná vůně čerstvé slaniny a vajec. Ne že by to upíry nějak zasytilo, ale opravdu to vonělo úžasně. Spike nechal meč mečem, pohodil ho na postel stejně jako mokrý kabát mrskl na věšák a vyrazil do kuchyně, ze které byly slyšet ženské hlasy. Buffy postávala u plotny, Debbie seděla u stolu a házela do sebe sousto za soustem.
,,No konečně," řekla Buffy, jakmile ty dva zmerčila. Pobaveně nadzvedla obočí. ,,Co se vám stalo?"
Angel se Spikem si vyměnili pohledy.
,,Venku prší," konstatoval Angel potom. Buffy se neustále pobaveně culila a kývla ke dvěma hrnkům s červenou, teplou tekutinou uvnitř. Oba upíři byli zmatení čím dál tím víc.
,,Odkdy umíš vařit, lásko?" pošťouchl ji Spike s lišáckým úsměvem na tváři. Buffy ho zpražila pohledem a na to mu dala malý pohlavek. Blonďák se zatvářil ublíženě, i když to bylo jako kdyby do něj vrazila moucha.
,,Objevili jste něco?" zeptala se jich, když už všichni seděli u stolu. Skoro pro všechny čtyři to bylo poněkud nezvyklé. Zvlášť pak pro Spika a Angela.
,,Jo. Napadl nás jeden démon a upír," řekl Spike.
,,Spolupracovali?" zamračila se Buffy. To už dlouho neviděla. Naposledy před… no, před hodně dlouhou dobou v Sunnydale.
,,Rozhodně to tak vypadalo. Ten démon měl u sebe meč s nápisem "In interitum venit"," vysvětlil Angel. Když ale viděl výrazy obou přemožitelek, povzdychl si a pokračoval. ,,In interitum venit znamená zkáza přichází."
,,Takže je to pravda? Bude… konec světa?" zeptala se Debbie nesměle. Zatím se nezdálo, že by měla tak proříznutou pusu jako její máma.
,,S největší pravděpodobností, jo," přitakal Spike a vstal. ,,Jdu si dát sprchu, vážení. Jestli se bude dít něco zajímavého, tak víte kde jsem," prohlásil a zmizel ve vedlejším pokoji.
Na chvíli bylo ticho, než se ozvala Debbie. ,,No a já se půjdu konečně… na chvíli vyspat."
,,Vedle ložnice je pokoj pro hosty," informoval ji Angel pohotově.
Buffy se na okamžik zamyslela, a než Debbie zmizela z pokoje, rychle se podívala na Angela. ,,Můžeš jít s ní, prosím? Nechci, aby se jí něco stalo…"
,,Mně se nic nestane!" odsekla, ale když viděla ten Buffyin pohled, všechno odmlouvání šlo stranou. I když byla teď Buffy jen o několik let starší než ona sama, pořád to byla její máma a naneštěstí, vzbuzovala v ní jistou autoritu.
,,Jistě." Angel přikývl, i když jen velice nerad. Věděl, proč tohle Buffy udělala a nechtěl, aby se to stalo. A ještě jemu téměř před nosem. Jenže, jak řekl Spikovi, chtěl, aby byla Buffy šťastná a vypadalo to, že s ním je.
Buffy počkala, než Angel zmizí i s její dcerou a váhavě se podívala ke dveřím vedoucí přes předsíňku až k dalším dveřím, za kterými bylo slyšet kapání milionů kapek. Věděla, že je to děsně nezodpovědné, ale nemohla si pomoct. Nervózně si skousla spodní ret a v duchu se okřikla, proč se chová jako nějaká mladá zamilovaná školačka. Otřepala ze sebe všechnu nervozitu, odhodlaně se postavila a pomalým krokem se dostala až ke dveřím koupelny. Opatrně vzala za kliku a otevřela. Naskytl se jí pohled, na který by se vydržela dívat snad celou věčnost. Průhledné dveře sprchy byly sice trochu zamlžené, ale pořád přes ně bylo vidět to, co chtěla. Z nějakého důvodu se trochu začervenala a usmála se. Tušila, že on ví že tam je. Upíři měli zatraceně dobrý sluch. To věděla moc dobře. Svlékla ze sebe všechno oblečení, jako poslední dopadla na zem i podprsenka. Opatrně otevřela dveře od sprchy a na chvíli počkala. Teď si byla jistá, že o její přítomnosti ví. Jeho výraz prozrazoval vše. Přesto by si ale obyčejný člověk myslel, že o ní nemá nejmenší tušení. Ona ale věděla, že je to jinak. Jedna noha, druhá noha. Pomalu a co nejtišeji dveře zase zavřela a odkašlala si, aby na něj konečně odpoutala svou pozornost. Muž před ní se pomalu otočil od zdi k ní čelem, v nebesky modrých očích mu poskakovaly jiskřičky štěstí a radosti, na tváři mu hrál andělsky krásný úsměv, který mu v zápětí opětovala. Nechala jeho studené ruce ovinout její křehce vypadající tělo. Nechala jeho ruce, aby si ji přitiskly blíž k němu. Nechala jeho rty, aby se spojily s těmi jejími. Nechala ho, aby si s ní dělal co jen chtěl.
Rukama jí sjel níž, až na zadeček a vyzvedl si ji o maličko výš. Bylo to tam pro oba trochu víš pohodlnější. Cítil, jak mu obmotala nohy kolem pasu a tvrdě se o něj otřela. Tak tvrdě, že myslel že se z toho zblázní. Bylo to jako peklo, mít ji tak blízko a přitom ji ještě nemít celou. On to ale vzápětí napravil, protože věděl, že i ona touží po tom samém.
Zasténala jeho jméno, jakmile ho v sobě ucítila tak hluboko, jako už dlouho ne. Vzrušením mu málem zaryla nehty do ramen tak silně, že mu skoro vytryskla krev. Pravou rukou mu přejela přes záda a zalapala po dechu, když cítila jak ji přirazil k ledovým kachličkám za nimi. Když cítila, jak se do ní dostal ještě hlouběji. Chtěla aby tahle chvíle nikdy neskončila. Chtěla se k němu tisknout ještě blíž, ačkoli věděla že to fyzicky už není možné. Když pocítila, že může volněji dýchat, znovu spojila jejich rty ve vášnivém polibku. Věděla, že na to čekal. Věděla, že on chtěl, aby to udělala ona, protože sám to mohl udělat kdykoli - dýchat nepotřeboval. Když ale pocítila, jak se jejím tělem rozlívá nepřekonatelné horko a jak se oba začínají třást v návalu slasti, musela se od něj rty odtáhnout a nechat vyznít ten sten. Slyšela, jak dokola vysíleně šeptá její jméno a na rtech se jí objevil spokojený úsměv. Pomaličku zavřela oči a hlavu mu vysílením položila na rameno. Všechny svaly se jí uvolnily, a věděla že na nohou ji drží jen jeho silné paže. Stejně jako věděla, že on ji nikdy nepustí.

To be continued…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Líbí se Vám povídka 'Starý nový život'?

Ano
Ne
Nevím, nečtu ji

Komentáře

1 Lenka Lenka | E-mail | 10. července 2012 v 13:32 | Reagovat

prosím prosím , vrať se ke psaní , to tak vybízí k pokračování a je to tak nádherné , moc to prožívám :-)

2 Katara Katara | Web | 14. července 2012 v 7:55 | Reagovat

Senzační ! Sice nevím, o co jde :D protože jsem nečetla předchozí díly, ale ty si přečtu za chvíli. Pochopila jsem, že Buffy má dceru .. ? Jdu si přečíst předchozí díly, ať vím, o co chodí ! :D

3 Spiffy Spiffy | Web | 14. července 2012 v 8:46 | Reagovat

[2]: Jo jo, Buffy má dceru, se Spikem. :D Jsem ráda, že se ti to líbí. :-)

4 Kathará Kathará | E-mail | Web | 18. listopadu 2012 v 20:15 | Reagovat

Pokračuj prosím v příběhu :*

5 kemgriergynaf kemgriergynaf | E-mail | Web | 14. února 2018 v 3:07 | Reagovat

atenolol and viagra interaction
<a href=http://viagrauga.com/>viagra for sale no prescription</a>
using viagra without erectile dysfunction
<a href="http://viagrauga.com/">viagra for sale no prescription</a>
hearing loss viagra treatment

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama