Životopisy herců

Julie Benz - Životopis

31. července 2011 v 17:50 | Spiffy
Narodila se v rodině chirurga a lední bruslařky a bydlela blízko Murrsyville. Ve třech letech se začala věnovat lednímu bruslení. V roce 1988 na U.S. Championships v juniorském tančení na ledě s partnerem Davidem Schillingem získali třinácté místo. Její starší bratr Jeffrey a sestra Jennifer byli v roce 1987 juniorskými šampióny U.S. a soutěžili i mezinárodně. Ve čtrnácti letech se Julie ošklivě zranila a její kariéra lední bruslařky byla u konce.

Glenn Quinn - Životopis

31. července 2011 v 17:37 | Spiffy
Glenn Martin Christopher Francis Quinn se narodil 28. května roku 1970 a vyrůstal v Cabinteely v Dublinu. V Irsku navštěvoval vysokou školu Clonkeen. Roku 1988 se přestěhoval se svou matkou a dvěma sestrami do Spojených států. Jeho otec byl zpěvák a hudebník a sám Quinn hrál v několika různých kapelách v Irsku (hrál na bubny a na kytaru). Nedlouho poté co přijel do USA, si ho všiml Johann Ray (Twin Peaks, Wild at Heart). Svou první významnější roli získal v roce 1994 ve filmu "Shout", ve kterém hrál spolu s Johnem Travoltou a Gwyneth Paltrow, se kterou si dal i filmový polibek.

Andy Hallet - Životopis

31. července 2011 v 17:29 | Spiffy
Andrew Alcott Hallett se narodil 4. srpna roku 1975 v malém městečku Osterville. Navštěvoval střední školu Barnstable a poté vysokou školu ve Worcesteru, kde studoval management a marketing. Andrew byl zpočátku velmi plachý a poprvé si zazpíval před publikem v Bostonu s Patti LaBelle. Po úspěšném koncertu se Andy rozhodl zpívat častěji.

Amy Acker - Životopis

31. července 2011 v 17:15 | Spiffy
Amy Lousie Acker se narodila 5. prosince roku 1976 v Dallasu. Je nejstarší ze svých sourozenců, má dvě mladší sestry a jednoho mladšího bratra. Její otec je právník. Když Amy dospívala, věnovala se baletu a tancování. Bohužel na střední škole musela podstoupit operaci kolena a s tančením musela přestat. V té době objevila svou vášeň pro hraní. V období 1996 - 1999 navštěvovala Southern Methodist University, kde se soustředila na hraní. Během dětství dělala modelku pro katalog J. Crew´s spring 1998 a také strávila tři roky jako modelka v Japonsku. Později se stala součástí divadla Undermain Theatre a byla nominována na nejlepší představitelku hlavní role v Leon Rabin. Hrála v seriálu "To serve and protect" roli Melissi Jorgensen.

J. August Richards - Životopis

31. července 2011 v 17:08 | Spiffy
Narodil se v panamské rodině, která bydlela v Marylandu a vyrostl ve dvojjazyčné domácnosti. Už v dětství objevil svou lásku k herectví a po střední škole, kde studoval i herectví, se vydal do Los Angeles. Byl přijat na vysokou školu v jížní Kalifornii, získal několik stipendií a povolení učit divadlo. Po dokončení studia se začal věnovat filmu, televizi i divadlu.

Alexis Denisof - Životopis

31. července 2011 v 17:02 | Spiffy
Jeho otec je potomkem ruských emigrantů, matka se narodila v Philadelphii. Vyrůstal v Seattlu a poté odcestoval do New Hampshire, kde chodil do školy. Po skončení školy procestoval celou Evropu, aby se nakonec usadil v Londýně, kde nastoupil na Akademii hudebních a dramatických umění a připojil se ke Královské Shakespearovské společnosti. Vystupoval v divadle, mimo jiné i společně s Anthonym Stewartem Headem (Gilesem).

Juliet Landau - Životopis

31. července 2011 v 14:46 | Spiffy
Narodila se 30. března 1971 v Los Angeles, CA, USA. Jejími rodiči jsou herecký pár Martin Landau a Barbara Bain. Její sestrou je producentka, scénáristka a režisérka Susan Landau Finch (mezi její filmy například patří Strokerův Drácula, na kterém se podílela jako asistentka produkce). Juliet se sice narodila v Americe, ale své dětství strávila ve Velké Británii, odtud získala svůj britský přízvuk, který používala pro hraní své postavy Dru.

Eliza Dushku - Životopis

31. července 2011 v 14:42 | Spiffy
Eliza Patricia Dushku vyrůstala ve státě Massachussets, kde také na tamní škole maturovala. Je albánsko-dánského původu a byla vychována jako mormonka (příslušník náboženského hnutí spojujícího prvky křesťanství, židovství a islámu). Není extrémně věřící a věří spíše jen ve vyšší sílu. Její matka je vysokoškolská profesorka. Má tři bratry, nejstarší je u mírových sborů ve Střední Americe. Svou kariéru začínala v místním divadle, ale první roli dostala až v deseti letech ve filmu "That night".

Amber Benson - Životopis

31. července 2011 v 14:39 | Spiffy
Amber Nicole Benson vyrůstala v Alabamě v USA se svým otcem (psychiatrem specializovaným na léčení spánkem), matkou (ošetřovatelkou) a svou o čtyři roky mladší sestrou. V současné době žije v Los Angeles se svou matkou a sestrou, má psa dalmatina Pennsylvania (zkráceně Penny) a kočku Benneton (zkráceně Benny). Ještě vlastní další dvě kočky, o které se stará její otec v San Luis Obispo.

Už když byla malá, začala se věnovat zpěvu a tanci. Vystupovala v místním divadle a když její rodiče viděli, jak vážně se věnuje herectví, přestěhovali se do Los Angeles, aby jí pomohli splnit její sen. Tehdy jí bylo čtrnáct. O rok později už hrála různé role ve filmech a v divadlech. Zahrála si s Elizou Dushku (Faith) a Lindsay Crouse (Maggie Walsh) ve filmu "Bye Bye Love", a také vedle osobností jako jsou Alicia Silverstone, Brian Dennehy a Jennifer Love Hewitt. Ve filmu "Can´t Hardly Wait" se setkala se Sethem Greenem (Ozem). K její smůle byly všechny záběry s ní vystříhány. Roku 1999 získala roli Tary v seriálu "Buffy the vampire slayer". Z počátku neměla ani tušení, jestli se její postava bude vyvíjet nebo se objeví jen v jedné epizodě. Fanoušci si ji ale velmi oblíbili a z Tary se tak stala celkem důležitá postava.

Seth Green - Životopis

31. července 2011 v 14:34 | Spiffy
Sethovi rodiče jsou Herbert, učitel matematiky a Barbara, umělkyně. V roce 1991 vystudoval Lamberton High School a už odmalička účinkoval v reklamách, k nejznámějším patří "Froot Loopes" a "Jello Pudding Pops". V jedné reklamě si dokonce zahrál se Sarah Michelle Gellar (Buffy), když jí bylo čtyři. Jeho filmová kariéra pokračovala celkem dobře, objevil se ve filmu "My stepmother is an alien" po boku Alyson Hannigan (Willow). Během filmu se s ní skamarádil a byl proto velmi rád, když si s ní mohl zahrát v Buffy. Zajímavostí je, že Seth si zahrál i v původním filmu "Buffy the vampire slayer", ale jeho výstupy byly vystříhány, ačkoliv jeho upíří fotka figuruje na zadní straně obalu kazety.
 
 

Reklama