Životopisy postav

Darla - Životopis

31. července 2011 v 17:44 | Spiffy
Darla byla zplozena Aureliusem v severní americké virginské kolonii roku 1608, když umírala na následky své profese prostitutky. V jedné hospodské rvačce si vyhlédla Liama (Angela, Angeluse) a učinila z něj upíra. Roku 1898 dala Darla svému milovanému Angelusovi cikánské děvče. Avšak rodina dívky oživila Angelusovu duši a Darla, i když ji právě teď Angelus nejvíce potřeboval, ho odmítla a vyhodila na ulice Rumunska, ať se stará sám o sebe. Angelus ji ale stále miloval a snažil se k ní vrátit. Během povstání v Číně roku 1900 odmítl zabít dítě, kterému Darla předložila k snídani, a tak se téměř 100 let neviděli.

Allen Francis Doyle - Životopis

31. července 2011 v 17:32 | Spiffy
Allen Francis Doyle je člověkem ze strany matky a démonem (rasy Bracken) ze strany otce. S ním se však nikdy nesetkal. Bracken démonové mají červené oči, zelenou kůži s vystouplými bodci a jsou mnohem silnější než obyčejní lidé. Díky svým genům má Doyle schopnost měnit svou podobu člověka s podobou démona. Avšak až do svých 21 let o své démoní stránce nic netušil. Když pracoval jako učitel na střední škole, seznámil se se svou budoucí ženou Harriet. Po roce jejich manželství zjistil Doyle o svém původu pravdu. Harriet to nepřijala moc dobře a nakonec se jejich manželství rozpadlo.

Lorne (Krevlorneswath) - Životopis

31. července 2011 v 17:17 | Spiffy
Lorne je démon, který pochází z jiného rozměru, světa zvaného Pylea. Jeho celé jméno je Krevlorneswath z Deathwokova klanu, ale používá přezdívku Lorne. V Pylei vládnou démoni a lidé se zde používají jako otroci (mají postavení obyčejné krávy). Lorne byl však odmalička jiný než jeho lidé. Má hudební nadání, které ale ve svém světě nemohl využít, poněvadž ostatním démonům způsobuje zpěv a hudba bolesti hlavy. Lorne se rozhodl ze svého rodného světa odejít a zakotvil v Los Angeles. Stal se majitelem Karaoke baru, který začal fungovat jako útočiště pro démony i pro lidi. A zde se také poprvé setkal s Angelem v epizodě Judgement.

Winifred Burkle/Illyria - Životopis

31. července 2011 v 17:11 | Spiffy
Winifred (všichni jí ale říkají jen Fred) je dcerou Rogera a Trish Burklových, kteří bydlí v Texasu. Fred studovala na univerzitě matematiku a fyziku a v těchto předmětech také velmi vynikala. V roce 1996 byla "náhodně" vsáta do jiné dimenze zvané Pylea, kde žila pět let jako otrok démonů a měla postavení obyčejné krávy. Život v osamělosti a nevolnictví v ní zanechal hluboké duševní jizvy. Byla zachráněna Angelem a jeho přáteli, kteří přijeli do Pylei nalézt Cordelii. Když se Angelovi podařilo Cordelii osvobodit, vzal Fred do Los Angeles, aby mu pomáhala s nadpřirozenými silami a našla opět své duševní zdraví.

Charles Gunn - Životopis

31. července 2011 v 17:05 | Spiffy
Gunn vyrůstal v ulicích Los Angeles a staral se o svou mladší sestru Alonnu. Během dospívání měl problémy se zákonem, ale pro své kamarády představoval něco jako Robina Wooda. Byl vůdcem gangu, který se snažil likvidovat upíry všemožnými metodami a odstranit je tak z ulic, aby byli oni i ostatní lidé v bezpečí. V sedmnácti letech upsal svou duši démonovi výměnou za auto. Myslel si totiž, že nemá žádnou budoucnost a nic dobrého ho nečeká. V roce 2000 se poprvé setkal s Angelem. A protože dosud nepoznal upíra, který by konal dobro, snažil se ho zabít. Angel si nakonec získal jeho důvěru, ale Gunn už nezabránil tomu, aby Alonnu kousl upír. Alonna se přeměnila v upíra a Gunnovi nezbývalo nic jiného než svou sestru zabít. Angel v něm rozpoznal ukrytý potencionál a několikrát požádal Gunna o pomoc. Gunn se postupně sbližoval se všemi Angelovými přáteli a nakonec se stal členem party.

Wesley Wyndam Price - Životopis

31. července 2011 v 16:59 | Spiffy
Poté co byl Giles odvolán z funkce pozorovatele, přijel do Sunnydale nový pozorovatel - Wesley, který byl pověřen Radou pozorovatelů, aby cvičil dvě přemožitelky - Buffy a Faith. Jako pozorovatel byl ovšem velmi nezkušený a dalo by se říct, že i bojácný. Zalíbila se mu Cordelie, ale po jejich nešikovném polibku, oba dva usoudili, že mezi nimi není ta správná chemie. Faithino spojenectví se zlem a následující odstoupení Buffy od Rady pozorovatelů způsobilo, že Rada na Wesleyho svalila veškerou vinu a vyhodila ho.

Drusilla - Životopis

31. července 2011 v 14:44 | Spiffy
Ještě jako člověk žila Drusilla v Londýně, kde si jí v roce 1860 všimnul Angelus. Zaujala ho především její schopnost mít vidění, které ostatní lidé pokládali za dílo ďábla. Angelus postupně vyvraždil celou její rodinu a přesvědčil ji, že je dítětem ďábla. Když díky jeho činům zešílela, proměnil ji v upíra. Poté cestovala spolu s Angelusem a Darlou po světě. Záviděla těm dvěma, že mají jeden druhého, a tak si rozhodla stvořit svého vlastního partnera - nesmělého básníka Williama, známého pak jako upíra Spika.

Faith Lehane - Životopis

31. července 2011 v 14:41 | Spiffy
Faith pochází z Bostonu a její matka alkoholička je patrně mrtvá. Stala se Přemožitelkou po té, co Drusilla zabila Kendru. Už od počátku to byla problémová dívka. Když její pozorovatelka byla zabita upírem Kakistosem, Faith pod tíhou viny utekla do Sunnydale, kde se setkala s Buffy a jejími přáteli. Ovšem Kakistos ji pronásledoval a Faith ho nakonec s Buffyinou pomocí zabila.

Tara Maclay - Životopis

31. července 2011 v 14:36 | Spiffy
Tara se narodila v listopadu roku 1980, odmalička byla plachá a nesvá k cizím lidem. A když s nimi musela mluvit, koktala. Studovala na UC Sunnydale a byla na členkou skupiny Wicca, která se zabývala magií. Tam také potkala Willow a oběma bylo hned jasné, že jsou ve skupině jediné, které se o kouzla opravdu zajímají. Když Gentlemani ukradli hlasy všem lidem v Sunnydale, šla Tara za Willow, aby spolu kouzlem sílu hlasu zase vrátily. Na cestě k ní ji začali pronásledovat Gentlemani a s pomocí její a Willowiné magické síly zabarikádovaly dveře automatem na pití. Když se jim hlasy vrátily, svěřila se Tara Willow, že magie je celý její život, a že její matka byla mocná čarodějka, ale zemřela, když jí bylo sedmnáct.

Daniel Osbourne - Životopis

31. července 2011 v 14:34 | Spiffy
Ozovo skutečné jméno, které zní Daniel Osbourne, jsme se dozvěděli až v díle "The Initiative". Je to tichý, uzavřený a málomluvný kluk, ale nechybí mu smysl pro humor. Je velice inteligentní, ale ve škole nebyl k dobrým výsledkům moc motivován. Musel opakovat poslední ročník, a proto začal chodit do stejné třídy jako ostatní z party. Oz je kytaristou ve skupině Dingoes Ate My Baby a třebaže nemá příznivé mínění o talentu skupiny, velmi často vystupují v Bronzu. Během prvního roku na střední ho kousl bratranec Jordy, který je vlkodlak. Toto kousnutí způsobilo, že se Oz za úplňku a noc před ním a po ním mění ve vlkodlaka. V té době začal Oz chodit s Willow, které jeho démonská stránka nevadila.
 
 

Reklama